Mediální skupina RHA

Jak treska polární plula za novináři

Treska polární není jen tak obyčejná treska. Jejím domovem je Barentsovo moře, kde se loví pouze tři měsíce v roce. A rozhodně stojí za ochutnání. A právě náš klient – tedy jeden z největších dodavatelů rybích produktů na evropský trh, Fjord Bohemia, právě tuto kulinářskou pochoutku dováží. Ryba se dá zakoupit například na online obchodu rohlik.cz.

Naším úkolem bylo tento produkt mediálně zpropagovat a kromě klasické PR práce je nejlepší strategií tuto delikatesu poslat novinářům k ochutnání. Ve spolupráci s rohlik.cz jsme tedy připravili rybu k distribuci, vybrali recept a objednali také přidání všech ingrediencí tak, aby si jednoduše novináři pak rybu mohli připravit sami doma. Zní to jednoduše, ale byla to nakonec pěkně složitá logistická operace. Aby přijela ryba čerstvá a včas brzo ráno, do toho správného skladu rohlik.cz, aby se ihned nabalíčkovala s receptem, a ještě v pátek dopoledne rozvézt do 20 redakcí nebo domovů. Vše musíte mít domluvené a vědět, kde se každý novinář bude touto dobou nacházet, aby si rybu včas převzal.

Čerstvá ryba není jako jiný dárkový balíček, který převezme recepční v redakci, dá se do přihrádky a prostě na svého klienta počká. Řada novinářů také dnes pracuje z poloviny externě nebo z domova, ryby jsme posílali každému na jeho zadanou adresu v tu správnou hodinu. Také díky profesionálům v rohlik.cz se nám vše podařilo a pak již jen chodily děkovné maily a smsky s fotkama skvělé víkendové večeře nebo oběda. A my se nyní těšíme ze super článků 🙂